Diskusija “Sievietes, miers un drošība” šodien aizsāk digitālās Rīgas Konferences 2020 blakus diskusiju sēriju

Diskusija “Sievietes, miers un drošība” šodien aizsāk digitālās Rīgas Konferences 2020 blakus diskusiju sēriju

Šodien, plkst. 16.30-18.00 notiks tiešsaistes diskusija “Sievietes, miers un drošība”, ko organizē Latvijas Transatlantiskā organizācija, Latvijas Republikas Ārlietu ministrija, Kanādas vēstniecība Latvijā un Rīgas Juridiskā augstskola. Diskusija ir pirmā no starptautiskā drošības un politikas foruma Rīgas Konference 2020 papildus tiešsaistes diskusijām, kas notiks šodien un rīt. Tā tiks straumēta konferences tīmekļa vietnē www.rigaconference.lv un dažādās sociālo plašsaziņas līdzekļu platformās.

Diskusijā klausītājus uzrunās augsta līmeņa eksperti un politikas veidotāji. To atklās  H.E. Kevins Rekss, Kanādas vēstnieks Latvijas Republikā, Žaklīna O’Nīla, Kanādas vēstniece sieviešu, miera un drošības jautājumos, Klēra Hutčinsone, īpašais pārstāvis sieviešu, miera un drošības jautājumos NATO, Kaspars Ozoliņš, Drošības politikas un Intl, organizācijas direktorāts, Arvo Antons, ANO Drošības padomes lietu koordinatora vietnieks. Diskusiju vadīs Latvijas Transatlantiskās organizācijas valdes priekšsēdētāja prof. Žaneta Ozoliņa.

NATO atzīst konfliktu nesamērīgo ietekmi uz sievietēm un meitenēm, sieviešu svarīgo lomu miera un drošības jomā un to, cik svarīgi ir iekļaut dzimumu perspektīvas visā, ko dara alianse. NATO valstu un valdību vadītāji 2018. gadā apstiprināja pārskatīto Sieviešu, miera un drošības (WPS) politiku, kas ieviesa integrācijas, iekļautības un integritātes principus. Kanādas valdība ir izrādījusi stingru vadību un uzkrājusi daudz pieredzes, īstenojot politiku praksē. Viņu pieredze ir ļoti svarīga citām valstīm, kas sāk īstenot šo rīcībpolitiku. Daži no svarīgākajiem jautājumiem ir ļoti praktiska rakstura, gatavojoties vairākām no jau apzinātajām galvenajām problēmām un par to, kā tās pārvarēt. Tādēļ šīs tiešsaistes diskusijas realizācijas  Rīgas konferences 2020 ietvaros mērķis ir uzsākt debates par šo tēmu Latvijā, raugoties uz Kanādu kā labas gribas un prakses piemēru.

Plašāku informāciju iespējams atrast www.rigaconference.lv