Sievietes un drošība

nato_vertical

Latvijas Transatlantiskā organizācija (LATO) “Sievietes, miers un drošība” programmas ietvaros, ar diskusiju sāka savu pirmo iniciatīvu Rīgas konferencē 2020. Gadu vēlāk – 2021. gadā – ir izveidotas dažādas iniciatīvas LATO vārdā, tai skaitā, plānotas publikācijas, jauna mentoringa programma un dokumentālā filma.

 

Apvienoto Nāciju Organizācijas rezolūcijas “Sievietes, miers un drošība” programma nodrošina pamatu ilgtspējīgam mieram globālās krīzes apstākļos. To veicina drosmīga sieviešu kustība, kas nebaidās pārkāpt stereotipus un robežas. Tomēr, lai gan darba kārtībā ir spēcīgs atbalsts no valdībām visā pasaulē, šis atbalsts nav radījis iespēju patstāvīgi īstenot programmu pasaulē, tai skaitā, arī Latvijā un Baltijā.

 

Sabiedrības zināšanas par sieviešu nozīmi, vadību un ietekmi aizsardzības, militārajā un drošības nozarē ir diezgan minimālas, un viņu loma aizsardzības jomā  bieži netiek ņemta vērā. Tāpēc LATO ir iesaistījies vairāku iniciatīvu izstrādē, kuru galvenais mērķis ir palielināt sabiedrības informētību un izpratni par sievietēm aizsardzības, militārajā un drošības jomā.

 

LATO iniciatīvai “Sievietes, miers un drošība” ir trīs mērķi:

1. Veicināt LATO mērķu sasniegšanu un informēt sabiedrību par jautājumiem, kas saistīti ar aizsardzības, militārajiem un drošības aspektiem, kurus ietekmē sievietes. Tas sasniedzams, rīkojot publiskas diskusijas un informatīvas kampaņas, piemēram, īstenojot plānoto dokumentālo filmu.

2. Sniegt atbalstu sievietēm profesionālās karjeras sākumā, veidojot karjeras pamatus un kontaktus aizsardzības, militārajā un drošības jomā.

3. Augstā līmenī veidot akadēmisko diskursu par jautājumiem, kas saistīti ar programmas “Sievietes, miers un drošība” tematiku un sniegt ieteikumus pilnībā iekļaujošas politikas izstrādei saistībā ar sievietēm – profesionālēm aizsardzības, militārajā un drošības jomā.