Eseju konkurss jauniešiem

2018. gadā jau trešo reizi Latvijas Transatlantiskā organizācija sadarbībā ar Aizsardzības ministriju rīkoja eseju konkursu jauniešiem vecumā līdz 21 gadam. Konkursa dalībnieki tika aicināti rakstīt savas pārdomas par diviem tematiem: “NATO nozīme manas valsts drošībā” un “Kāpēc ir svarīgi sargāt Latviju?”.

Šī gada konkursa uzvarētāji viesojās Nacionālo bruņoto spēku Gaisa spēku aviācijas bāzē Lielvārdē, kur viņiem bija iespēja apskatīt helikopterus “Mi-17”, lidlauka ugunsdzēsības tehniku, kā arī tikties ar ASV karavīriem, kas jauniešus iepazīstināja ar savu ekipējumu un ieročiem. Tāpat jaunieši tikās ar Nacionālo bruņoto spēku Gaisa spēku aviācijas bāzes karavīriem, kuri mācīja jauniešus rīkoties ar pretgaisa raķešu simulācijas sistēmu.

Gaisa spēku aviācijas bāzi apmeklēja 1. vietas ieguvēja Viļānu vidusskolas skolniece Jeļizaveta Klimanova, 2. vietas ieguvējs Rīgas Stradiņa universitātes students Germans Murins, kā arī 3. vietas ieguvējs   – Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas skolnieks Tomass Stepiņš.

Date

27. oktobris, 2020