Zīmējumu konkurss “Sargāsim Latviju kopā”

 Zīmējumu konkurss “Sargāsim Latviju kopā”

Lai atzīmētu 18. gadskārtu, kopš Latvija ir iestājusies NATO, Ziemeļatlantijas alianses dibināšanas 73. gadadienu, kā arī NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas 5. gadadienu, Latvijas Republikas Ārlietu ministrija sadarbībā ar Latvijas Transatlantisko organizāciju, Aizsardzības ministriju un Izglītības un zinātnes ministriju rīko bērnu un jauniešu zīmējumu konkursu “Sargāsim Latviju kopā”.

Konkursa mērķis bija rosināt bērnos un jauniešos interesi par Latvijas dalību NATO, veicināt viņu drošības sajūtu. Skolēnu uzdevums bija brīvā tehnikā atspoguļot savas idejas un sajūtas par konkursa tēmu, darbā vēlams atainot savu redzējumu par Latvijas drošību un aizsardzību.

Kopumā tika iesniegti 538 zīmējumi no 55 skolām. Lielākā aktivitāte bija 1.– 2. un 3.–4. klašu grupās, kur tika iesniegti 192 un 166 darbi.

Konkursa apbalvošana notika Latvijas Republikas Ārlietu ministrijā, kur laureātus ar piemiņas veltēm no NATO un diplomu sveica Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica. Pēc apbalvošanas visi konkursa laureāti devās ekskursijā uz Nacionālo bruņoto spēku Ādažu militāro bāzi un dienu noslēdza ar konkursa darbu izstādes apmeklējumu Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centrā.

Foto: Ārlietu ministrija