YATA 25. gadadiena

YATA 25. gadadiena

LATO pārstāve Renāte Grudule piedalījās Jaunatnes Atlantijas līguma asociācijas (YATA) 25. gadadienas pasākumā Briselē. Pasākums notika NATO galvenajā mītnē Briselē, Beļģijā.YATA ir jauniešu organizāciju tīkls, kura mērķis ir veicināt transatlantisko saikni un Ziemeļatlantijas līgumā ietvertās vērtības.

Pasākumā piedalījās pārstāvji no 23 valstu YATA nodaļām, kuri iesaistījās interesantās un saturīgās diskusijās par NATO, tās aktuālajiem jautājumiem un nākotni.

Pirmajā pasākuma uzrunu teica ģenerālsekretāra vietnieks Mircea Geoana, kā arī teica ģenerālsekretāra vietniece Carmen Romero. Viņi abi uzsvēra jaunās stratēģiskās koncepcijas nozīmi, pievēršot uzmanību tādiem jautājumiem kā izturētspēja, klimata jautājums, atturēšanas un aizsardzības stiprināšana, jaunās tehnoloģijas u.c. Diskusijās starp NATO pārstāvjiem, ekspertiem un dalībniekiem tika skarti tādi temati kā NATO 2030, Ukrainas un Gruzijas attiecības, ES un NATO attiecības, terorisma apkarošana, kiberdraudi un sievietes un drošība.