Uzzini, kā rīkoties krīzes gadījumā

Droši ir zināt
Krīzes situācijā ikdienas dzīve kardināli mainās, jo var nebūt pieejami kritiskie pakalpojumi – elektrība, gāze, apkure, komunālie pakalpojumi, internets un mobilie sakari. Var nestrādāt veikali un benzīntanki, nedarboties bankomāti un maksājumu kartes. Varētu tikt apgrūtināta ārstniecības iestāžu un glābšanas dienestu darbība.

Krīzes situācijā atbildīgie dienesti un bruņotie spēki īstenos apdraudējuma pārvarēšanas pasākumus, tāpēc ikvienam jābūt spējīgam noturēties pirmās krīzes dienas – vismaz 72 stundas.

Labākais veids, kā pasargāt sevi un savus tuvniekus, ir savlaicīgi sagatavoties jebkādai krīzes situācijai, tostarp:

izrunāt ar saviem tuviniekiem iespējamās krīzes situācijas un vienoties par rīcību;
būt gatavam nodrošināt pārtikas, ūdens un pirmās nepieciešamības preču krājumus pirmajām 3 dienām;
regulāri atsvaidzināt zināšanas par pirmās medicīniskās palīdzības sniegšanu, iegūt informāciju un zināšanas, kas var palīdzēt Tev un Tavai ģimenei ekstremālos apstākļos.

Lejuplādē pats un iepazīstini citus
Buklets sagatavots trīs valodās – latviešu, krievu un angļu –, lai tas būtu saprotams un nepastarpināti pieejams ikvienam Latvijas iedzīvotājam, un ir pieejams šeit:

Ir pieejama arī ministru prezidenta biedra, aizsardzības ministra Dr. Arta Pabrika vēstule par bukletu “Kā rīkoties krīzes gadījumā”, kas atklāj bukleta saturu un izceļ tā nozīmīgumu. Kā norāda ministra kungs, mūsu galvenais mērķis ir panākt, lai Latvijas iedzīvotājiem izveidojas noturība pret krīzēm un viņi jebkuru nestandarta situāciju gadījumā spētu saglabāt vēsu prātu un zinātu, kā rīkoties. Viņš piebilst, ka bukleta izveide ir viens no soļiem visaptverošas valsts aizsardzības sistēmas ieviešanā, par kuru atbildīga ir Aizsardzības ministrija.

Lai ar bukletu iepazīstinātu pēc iespējas vairāk Latvijas iedzīvotāju un sniegtu noderīgu informāciju, Aizsardzības ministrija aicina ikvienu interesentu kļūt par 72 stundu vēstnesi, izvietojot bukletu un tā reklāmas materiālus savās mājaslapās un daloties ar to sociālo tīklu profilos. Iestādes, uzņēmumi un nevalstiskās organizācijas, kas bukletu izvietojušas savās vietnēs, aicinātas dalīties šajā informācijā sociālo mediju kontos, lietojot tēmturi #72hvēstnesis, #drošiirzināt, #72stundas un #esmugatavs72h