Šonedēļ tiešsaistē notiks Rīgas konference 2020

Šonedēļ tiešsaistē notiks Rīgas konference 2020

12.-13. novembrī tiešsaistē notiks Rīgas konference 2020. Dalībniekus attālināti uzrunās augsta līmeņa eksperti un politikas veidotāji, kuru vidū šogad ir NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs (Jens Stoltenberg), Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena (Ursula von der Leyen), Baltkrievijas opozīcijas līdere Svjatlana Cihanouska (Sviatlana Tsikhanouskaya). Konferences tiešsaistei varēs sekot www.rigaconference.lv un citās platformās.

Rīgas konferences 2020 septiņās atklātajās sesijās plānots diskutēt par COVID-19 sekām valstu aizsardzībai, globālo kārtību pēc pandēmijas, ES noturību krīzes apstākļos, infodēmiju, kā arī citiem reģionāli un starptautiski aktuāliem tematiem. Paralēli ir plānotas arī četras papildu diskusijas, kurās tiks apspriesta sieviešu loma drošībā, NATO nākotne, enerģētikas drošība Baltijā un Quad grupas atbalsts miera nodrošināšanai. Pilna Rīgas konferences programma ir pieejama mājaslapā www.rigaconference.lv.

Rīgas konferences formāts šogad ir piemērots atbilstoši Ministru kabineta 2020. gada 6. novembra rīkojumā Nr. 655 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” noteiktajiem ierobežojumiem. Savukārt iepriekšējo gadu Rīgas konferences norises vieta – Latvijas Nacionālā bibliotēka – šogad kļūs par konferences tehniskā nodrošinājuma centru. Plašākai sabiedrībai būs iespēja tiešsaistē sekot līdzi konferences atklātajām sesijām Rīgas konferences mājaslapā un Facebook, Youtube, LMT Straumes un vairāku interneta platformu tiešraidē Latvijā un starptautiskajos medijos.

“Pateicoties Latvijas Transatlantiskās organizācijas uzņēmībai, mūsu valsts ir kļuvusi par Baltijas jūras reģiona nozīmīgāko drošības un ārpolitikas diskusiju centru. Tā rezultātā konstruktīvos dialogos tiek rastas idejas būtisku lēmumu pieņemšanā gan Latvijas, gan arī sabiedroto valstu aizsardzībai,” uzsver aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

Šogad aprit 15 gadi, kopš Rīgas konference piesaista augsta līmeņa ekspertus, diplomātus, politiķus, uzņēmējus un žurnālistus, nodrošinot plašas, saturiski piepildītas diskusijas par ilgtermiņa ārpolitikas un drošības politikas jautājumiem. Konferenci organizē Latvijas Transatlantiskā organizācija ar Latvijas Ārlietu ministrijas un Latvijas Aizsardzības ministrijas atbalstu ciešā sadarbībā ar NATO Publiskās diplomātijas nodaļu, Konrāda Adenauera fondu Baltijas valstīs un EK pārstāvniecību Latvijā. Atbalstu sniedz arī Kanādas vēstniecība Latvijā, ASV vēstniecība Latvijā, Rīgas pilsētas un Rīgas Tūrisma Attīstības Biroja oficiālais kongresu birojs Meet Riga,Norvēģijas vēstniecība Latvijā, Gruzijas vēstniecība Latvijā, Latvenergo, Swedbank, uzņēmums Seal un datu pētījumu aģentūra Norstat,

Rīgas Konferences partneri un atbalstītāji ir arī EEZ un Norvēģijas granti (EEA and Norway Grants), Bostonas Globālais Forums (Boston Global Forum), Mākslīgā intelekta un digitālās politikas centrs (Center for AI and Digital Policy), Mākslīgā intelekta Pasaules Sabiedrības Inovāciju Tīkls (AI World Society Innovation Network), Rīgas pilsētas dome, Amber Distributions, Askaneli Brothers, Pupuchi, NelleUlla, Birzī, Oxford Analytica, Latvijas Nacionālā bibliotēka, Armadillo, Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultāte un Rīgas Juridiskā augstskola.

Informatīvo atbalstu konferencei sniedz Latvijas Televīzija, LSM.LV, Latvijas Radio, LETA, LMT, Milmag, iPress, Postimees, TVNET, The Lithuania Tribune, Spektr, Guvenlik Portali, Macdonald-Laurier Institute, Hospodarske Noviny, DELFI, Uluslararasi Ilisklier Konseyi, Baltic Defence College, un Hromadske International.