Diskusija “Raugoties Ukrainas nākotnē: Ukrainas, NATO un ES drošības sadarbības perspektīvas”

Diskusija “Raugoties Ukrainas nākotnē: Ukrainas, NATO un ES drošības sadarbības perspektīvas”

Latvijas Transatlantiskā organizācija sadarbībā ar Kijevas drošības forumu organizē diskusiju “Raudoties Ukrainas nākotnē: Ukrainas, NATO un ES drošības sadarbība perspektīvas”.  Tā notiks 2021. gada 14. aprīlī plkst. 11.00-12.00 tiešsaistē, zoom platformā un Latvijas Transatlantiskās organizācijas Facebook profilā. Reģistrēties dalībai zoom vebinārā iespējams šeit.

Ir pagājuši septiņi gadi kopš Maidana revolūcijas. Reformu ieviešanas procesi ir ievērojami palēninājušies. Ģeopolitiskā situācija ir kļuvusi dinamiska un sāncensīga, Corona-19 vīruss situāciju ir padarījis Ukrainai vēl neizdevīgāku.  Ukrainas sabiedrība ir nogurusi no pandēmijas, nogurusi no kara, zaudējusi ilūzijas, neapmierināta ar lēno reformu gaitu, vīlusies Eiropā un Rietumos kopumā, kā arī to fragmentētajās atbalsta programmās. Ukrainas izredzes sasniegt tās divus nozīmīgākos ārpolitiskos mērķus- iestāšanos NATO un ES- joprojām tiek apšaubītas kā no politiķu, tā ekspertu puses.  Neskatoties uz to, ka šiem mērķiem ir ilgtermiņa daba, gan Vašingtona, gan Brisele, ir saglabājušas ieinteresētību atbalstīt Kijevu. NATO un ES turpina sniegt atbalstu vairākām reformām atslēgas sektoros, ieskaitot, drošības un aizsardzības sektoru.

Kas ir nozīmīgākie sasniegumi un izaicinājumi, ar ko Ukraina ir sastapusies  reformu gaitā? Kādas ir tās inovatīvās stratēģijas, ko būtu nepieciešams izvēlēties, lai ilgtermiņā būtu iespējams integrēties Rietumu drošības struktūrās? Kādas ir Ukrainas ekspektācijas no NATO un ES attiecībā drošību un stabilitāti?

Diskusijā uzstāsies:

  • Oksana Manchulenko, Programmas direktore, Arsēnija Jaceņuka Atvērtās Ukrainas Fonds
  • Žaneta Ozoliņa, Valdes priekšsēdētāja, Latvijas Transatlantiskā organizācija
  • H.E. Juris Poikāns, Latvijas vēstnieks Ukrainā
  • Vineta Kleine, NATO Informācijas un dokumentācijas centrs, NATO pārstāvniecība Ukrainā

 

Moderators: Dmitrijs Teperiks, Izpilddirektors, Drošības un aizsardzības starptautiskais centrs (Igaunija)/ Programmas direktors programmā Izturētspējīga Ukraina

Šis pasākums tiek organizēta kā daļa no ekspertu diskusijām par ārpolitikas un drošības politikas jautājumiem, kuras aizsāktas 2020. gada Rīgas konferencē un turpināsies arī nākamajā- Rīgas konferencē 2021.