LATO, IEP un LPb pulcē interesentus Globālā miera indeksa prezentācijā

Latvijas Transatlantiskā organizācija, Ekonomikas un Miera institūts (IEP) un Latvijas Politologu biedrība (LPb) 29. jūnijā pulcēja interesentus Globālā miera indeksa (Global Peace index) prezentāciju. Prezentācija notika Zoom platformā, un tā bija vienīgā šī pētījuma prezentācija Baltijas valstīs.

Pirms prezentācijas uzrunu teica Latvijas Transatlantiskās organizācijas valdes priekšsēdētāja vietniece Žaneta Ozoliņa. Projekta prezentāciju sniedza Lia Perekreste, direktora vietniece jautājumos par Eiropu un MENA reģionu no Ekonomikas un Miera institūta. Komentārus par pētījuma rezultātiem sniedza arī Krista Mulenoka, Igaunijas Atlantijas līguma organizācijas ģenerālsekretāre, un Aistė Žemaitytė, Vītauta Dižā universitātes Politikas zinātnes un diplomātijas fakultātes dekāna vietniece.

Globālais miera indekss ir pasaules vadošā ikgadējā miera aptauja, ko veic Ekonomikas un miera institūts. Tā ierindo 163 pasaules valstis un teritorijas atbilstoši to miera līmenim. Pētījumā tiek iekļauta plaša analīze par miera tendencēm, to ekonomisko vērtību un veidiem, kā attīstīt miermīlīgu sabiedrību. Šī gada ziņojums iekļauj arī apskatu par COVID-19 pandēmijas iespaidu uz mieru. Ar pētījumu iespējams iepazīties mājaslapā – http://visionofhumanity.org/indexes/global-peace-index/.

Papildus informācija pieejama elektroniski: [email protected]