Nazlī Šukrī, Ngujens An Tuans, Marks Rotenbergs: Sabiedriskais līgums mākslīgā intelekta laikmetā. Drošība, aizsardzība un ilgtspējība MI pasaulē

Nazlī Šukrī, Ngujens An Tuans, Marks Rotenbergs: Sabiedriskais līgums mākslīgā intelekta laikmetā. Drošība, aizsardzība un ilgtspējība MI pasaulē

Informācijas un komunikāciju tehnoloģiju attīstība — globālais internets, sociālie mediji, lietiskais internets un virkne vēl citu zinātnes veicinātu jauninājumu — ir zināma gandrīz ikvienam un visur. Mazāk novērtēts tiek mākslīgais intelekts un tā paātrinātās attīstības radītās priekšrocības un plašās pielietošanas iespējas, kas veido jaunu, globālu bezprecidenta ekosistēmu.

Termins “mākslīgais intelekts” tiek attiecināts uz tādu datorsistēmu teoriju un attīstību, kas spēj veikt uzdevumus, kuri parasti pieprasa cilvēka intelektu, piemēram, vizuālo uztveri, runas atpazīšanu, lēmumu pieņemšanu, tulkošanu, automobiļu vadīšanu un tā tālāk.

Gandrīz visi atzīst, ka MI panākumi jau ir mainījuši tradicionālos veidus, kā cilvēki redz pasauli. Tas visiem rada gan jaunu realitāti, gan jaunas iespējas.


Autori ir politikas zinātnes profesore Starptautisko pētījumu centrā (Center of International Studies) Prof. Nazlī Šukrī (Nazli Choucri), Bostonas globālā foruma (Boston Global Forum) līdzdibinātājs Ngujens An Tuans (Nguyen Anh Tuan) un MI un Digitālās politikas centra (Center on AI and Digital Policy) direktors Marks Rotenbergs (Marc Rotenberg).

Publikāciju angļu valodā iespējams izlasīt šeit:

https://www.rigaconference.lv/wp-content/uploads/Social-Contract-for-the-Artificial-Intelligence-Age.pdf