Nākamnedēļ notiks lekcija “Alekseja Navaļnija politiskā kustība un Krievijas nākotne”

Nākamnedēļ notiks lekcija “Alekseja Navaļnija politiskā kustība un Krievijas nākotne”

2021. gadā Krievijas vadošais opozicionārs Aleksejs Navaļnijs saņēma Eiropas Parlamenta Saharova balvu. Atzīmējot šo notikumu, sadarbībā ar Eiropas Parlamenta sakaru biroju Rīgā un Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultāti piedāvājam lekciju “Alekseja Navaļnija politiskā kustība un Krievijas nākotne”.

Lekcija notiks 10. februārī, ceturtdien, plkst. 9.00. Lekciju lasīs Krievijas opozīcijas politiķis un Pretkorupcijas fonda izpilddirektors Vladimirs Ašurkovs. Noslēgumā būs jautājumu un atbilžu sesiju.

Lekcija tiks translēta Latvijas Transatlantiskās organizācijas Facebook lapā un vēlāk būs pieejama SecureBaltics.

Vladimirs Ašurkovs (Vladimir Ashurkov) ir Krievijas opozīcijas politiķis, kurš pašlaik dzīvo Londonā. 2011. gadā viņš kopā ar Krievijas opozīcijas kustības līderi Alekseju Navaļniju nodibināja bezpeļņas organizāciju “Pretkorupcijas fonds”, kurā kļuva par izpilddirektoru. 2014. gadā Krievijas varas iestāžu politiski motivētas kriminālvajāšanas rezultātā Ašurkovs pārcēlās uz Londonu un 2015. gadā saņēma politisko patvērumu. Ašurkovs turpina savu pilsonisko un politisko darbību ciešā sadarbībā ar Alekseju Navaļniju un viņu Maskavas komandu.

Pirms pievēršanās pilsoniskajām un politiskajām aktivitātēm Ašurkovs strādāja finanšu un investīciju jomā. No 2006. līdz 2012. gadam viņš bija grupas portfeļu pārvaldības un kontroles direktors vienā no lielākajām Krievijas investīciju grupām “Alfa Group Consortium”. Pirms pievienošanās Alfa Group viņš strādāja dažādos amatos investīciju, banku un transporta nozarē. Ašurkovs ieguvis maģistra grādu Pensilvānijas Universitātes Vortona biznesa skolā. Viņš absolvējis arī Maskavas Fizikas un tehnoloģiju institūtu.