Nacionālais popera debašu turnīrs par tēmu “Latvijas dalība NATO ir/nav uzlabojusi Latvijas ārējo drošību”

Nacionālais popera debašu turnīrs par tēmu “Latvijas dalība NATO ir/nav uzlabojusi Latvijas ārējo drošību”

2014. gada 29. martā Rīgas Valsts 2. ģimnāzijā norisinājās ikgadējais Nacionālais popera debašu turnīrs. Šoreiz jaunieši diskutēja par tēmu “Latvijas dalība NATO ir/nav uzlabojusi Latvijas ārējo drošību”. Turnīrs pulcēja kopā 44 komandas, 132 debatētājus, 21 debašu treneri un 28 tiesnešus no visas Latvijas.

Debatējot gan latviešu, gan angļu valodās tika izspēlētas trīs debašu kārtas, kurās tika noskaidroti pusfinālisti, be pēc tam – finālisti. Finālā latviešu valodā iekļuva Cēsu Valsts ģimnāzija un Rīgas Valsts 1. ģimnāzija, taču uzvaru izcīnīja Cēsu komanda. Savukārt angļu valodas debatēs sacentās Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas un Liepājas 15. vidusskolas komandas, no kurām uzvaru Nacionālajā debašu turnīrā guva Liepājas komanda.

Pasākumā piedalījās un uzvarētājus sveica arī aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis, kurš uzteica jauniešu erudīciju un prasmes, kā arī aicināja turpināt sekot drošības jautājumiem, jo, kā to parāda pēdējā laika notikumi Ukrainā, šī tēma nedrīkst zaudēt savu aktualitāti.

 

Debašu turnīru organizēja biedrība Debašu centrs un Latvijas Transatlantiskā organizācija, pasākumu atbalstot NATO Publiskās diplomātijas nodaļai.