LATO interviju sērija #3: Moldova – perspektīvas un izaicinājumi

LATO interviju sērija #3: Moldova – perspektīvas un izaicinājumi

Šobrīd Moldova atrodas krustcelēs starp proeiropeisku pieeju, ko pārstāv pašreizējā prezidente Maija Sandu, un prokrievisku pieeju, ko pārstāv tās bijušais prezidents Igors Dodons. Mainīgā starptautiskā vide, kā ES un austrumu valstu pakāpeniska tuvināšanās, var piedāvāt jaunas konflikta atrisināšanas perspektīvas. Kādi politiski satricinājumi un izaicinājumi ietekmē Moldovas virzību uz Eiropu? Vai Moldovas iedzīvotāji atbalsta proeiropeisku pieeju? Kā COVID-19 krīze ir ietekmējusi reformistu kustību Moldovā? Vai Moldova ir kļuvusi noturīga pret ārējo spiedienu? Šie un citi jautājumi tiks risināti šajā epizodē.
Šajā intervijā Julians Groza, eksperts ārpolitikas un Eiropas lietu jautājumos, izpilddirektors Eiropas Politikas un reformu institūtā (Kišiņeva, Moldova) un Mārtiņš Mūrnieks, Latvijas Transatlantiskās organizācijas valdes loceklis un Baltijas Mediju izcilības centra Austrumu partnerības programmas vadītājs, meklē atbildes uz iepriekš minētajiem jautājumiem, pārrunājot jaunākos notikumus Moldovā.

Klausies interviju:
Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=MWgVye8-S-g
Spotify: https://ej.uz/eh9u
Google Podcast: https://ej.uz/rk3q
LATO lapa: https://ej.uz/g1g5 

Šī intervija ir daļa no interviju sērijas, kas radīta ikgadējās Rīgas Konferences ietvaros, ko organizē Latvijas Transatlantiskā Organizācija, sadarbībā ar Latvijas Republikas Aizsardzības ministriju un Latvijas Republikas Ārlietu ministriju. Galvenais mērķis šīm intervijām ir turpināt diskusijas starp ikgadējām konferencēm.