LATO interviju sērija #9: Stratēģiskie apsvērumi Austrumu partnerības valstīs

LATO interviju sērija #9: Stratēģiskie apsvērumi Austrumu partnerības valstīs


Daudzas Eiropas Savienības Austrumu partnerības valstis cenšas attīstīties un tuvināties Eiropas Savienībai. Tomēr tās saskaras ar daudzām problēmām, jo ir nepieciešamas reformas, tautas atbalsts, kā arī ārējās un iekšējās problēmas. Tā kā šīs valstis atrodas pie ES austrumu robežas, tām jāņem vērā nopietni stratēģiski apsvērumi. Šajā epizodē galvenā uzmanība tiks pievērsta Moldovai. Kādā virzienā Moldova virzīsies tālāk? Vai Austrumu partnerības valstis varētu kļūt par tiltu starp Austrumiem un Rietumiem? Kā NATO varētu atbalstīt Moldovu?

Sekojiet līdzi Moldovas Ārpolitikas asociācijas Drošības asociētās ekspertes Viktorijas Rošas un Latvijas Transatlantiskās organizācijas ģenerālsekretāres Sigitas Strubergas diskusijai!

Šī intervija ir daļa no interviju sērijas, kas radīta ikgadējās Rīgas Konferences ietvaros, ko organizē Latvijas Transatlantiskā Organizācija, sadarbībā ar Latvijas Republikas Aizsardzības ministriju un Latvijas Republikas Ārlietu ministriju. Galvenais mērķis šīm intervijām ir turpināt diskusijas starp ikgadējām konferencēm.