LATO interviju sērija #5: Izraēlas un Palestīnas konflikta problēmas un pārpratumi

LATO interviju sērija #5: Izraēlas un Palestīnas konflikta problēmas un pārpratumi

Sadursmes starp Izraēlu un Palestīnu ir ceļā uz to, lai kļūtu par pēdējā laikā vienu no agresīvākajām vardarbības izpausmēm. Izraēlas un Palestīnas konfliktam ir gara un sarežģīta vēsture, tomēr dažu pēdējo nedēļu laikā vardarbība ir saasinājusies, novietojot to uzmanības centrā. Šķiet, ka abas puses nepadodas, upuru skaits pieaug, un Gazas josla ir uz jaunas humanitārās krīzes robežas. Bet konflikts pastāv ne vien starp šīm valstīm, bet arī Palestīnā – ar diviem varas centriem sabiedrība tagad ir sadalīta vairāk nekā jebkad bez paredzamiem risinājumiem tuvākajā nākotnē. Kas vada konfliktu reģionā? Vai mēs varam pat definēt, kur beidzas palestīnieši un sākas izraēlieši? Vai šāda šķelšanās ir pat nepieciešama? Tie ir tikai daži no jautājumiem, uz kuriem tiks mēģināts atbildēt šīs intervijas laikā.

Šajā mūsu podkāsta sērijā Toms Muižarājs, portāla lsm.lv žurnālists un Frederiks Ozols, politiskais novērotājs, kurš specializējas Tuvo Austrumu un Āzijas jautājumos centīsies rast atbildes uz šiem jautājumiem.


 

Intervijas valoda: angļu

Šī intervija ir daļa no interviju sērijas, kas radīta ikgadējās Rīgas Konferences ietvaros, ko organizē Latvijas Transatlantiskā Organizācija, sadarbībā ar Latvijas Republikas Aizsardzības ministriju un Latvijas Republikas Ārlietu ministriju. Galvenais mērķis šīm intervijām ir turpināt diskusijas starp ikgadējām konferencēm.