LATO interviju sērija #1: Protesti Baltkrievijā – dumpinieciskais gars

LATO interviju sērija #1: Protesti Baltkrievijā – dumpinieciskais gars

 

Ir pagājušas vairāk nekā 200 dienas kopš Baltkrievijā norisinājās prezidenta vēlēšanas. Ievērojama daļa starptautiskās sabiedrības šo vēlēšanu rezultātus neatzīst. Starp Baltkrievijas režīmu un tās sabiedrību pastāv nesaskaņas šajā jautājumā. Baltkrievijas tauta pieprasa savas demokrātiskās tiesības uz pašpārvaldi, lai ietekmētu nacionāla mēroga lēmumus un atjaunotu savas pamatbrīvības. Viņi demonstrē varonību, pašuzupurēšanos un solidaritāti, neraugoties uz Aleksandra Lukašenko elites nevēlēšanos mazināt savu varu un mēģinājumiem saglabāt status quo, izmantojot visus vajadzīgos līdzekļus, ieskaitot vardarbību.

Šajā intervijā Vadzims Mažejka, politiskais pētnieks Baltkrievijas Stratēģisko pētījumu institūtā, un Uģis Lībietis, Latvijas Transatlantiskās organizācijas biedrs un Latvijas Radio Ziņu dienesta žurnālists, apspriež jaunāko notikumu attīstību Baltkrievijā un meklē atbildes uz jautājumiem:
Vai protestētājiem būtu jāpārgrupējas un jāizstrādā jauna stratēģija savu mērķu sasniegšanai? Kāda ir Koordinācijas padomes loma? Kas ir vecā opozīcija un vai tā ir sistemātiska? Kāda ir “visas baltkrievu tautas” asamblejas loma un kur tā novedīs nākotnē? Kāda ir Krievijas loma Baltkrievijā? Tie ir tikai daži no kritiskajiem un neatbildētajiem jautājumiem, ko uzdod dažādas ieinteresētās personas.

Meklē interviju:
Google Podcast: https://ej.uz/zbcr
Interviju sērija ir veidotas saistībā ar Latvijas Transatlantiskās organizācijas ikgadējo Rīgas Konferenci, kas tiek organizēta ciešā sadarbībā ar Latvijas Republikas Aizsardzības ministriju un Latvijas Republikas Ārlietu ministriju. Šīs sērijas mērķis ir uzturēt aktīvas diskusijas arī starp konferencēm.