Konferencē tiks pasniegta balva Volodimiram Zelenskim un Ukrainas tautai

Konferencē tiks pasniegta balva Volodimiram Zelenskim un Ukrainas tautai

2022. gada 29. aprīlī, gubernators Maikls Dukakis pasniegs Ukrainas prezidentam Volodimiram Oleksandrovičam Zelenskim un Ukrainas tautai Bostonas Globālā foruma (BGF) un Maikla Dukakis institūta ikgadējo balvu “Pasaules līderis mieram un drošībai” (World Leader for Peace and Security) konferencē “Laurel for Peace and Security in Ukraine”, kas notiks Lēba ēkā, Hārvardas universitātē. Konferenci kopīgi organizē BGF un Latvijas Transatlantiskā organizācija, piedaloties prezidentiem, premjerministriem un pētniekiem no Hārvardas universitātes un Masačūsetsas Tehnoloģiju institūta.

Gubernators Dukakis paziņoja: “Bostonas Globālais forums un Maikla Dukakis institūts godina prezidentu Zelenski un visu Ukrainas tautu kā pasaules līdera par mieru un drošību balvas saņēmējus 2022. gadā par viņu drosmi un pašaizliedzību brīvības un neatkarības labā.”

Zelenskis ir drosmīgi stājies pret Krievijas spēkiem un, neskatoties uz slepkavības draudiem un mēģinājumiem, ir bijis pretošanās kustības priekšgalā. Viņa līderība, lojalitāte un uzticība Ukrainai ir padarījusi drosmi noturīgu visā valstī.

Ukrainas iedzīvotāji ir bijuši drosmīgi un varonīgi totalitārā režīma priekšā. Ukrainas tauta ir stājusies tanku priekšā, cīnījusies ar Krievijas un armiju rīkojusies cik vien savos spēkos iespējams, lai aizstāvētu savu neatkarību.

Līdz ar viņu godināšanu BGF aicina mūsu kopienas locekļus palīdzēt un atbalstīt Ukrainas tautu valsts atjaunošanā.

Ukrainas vēstniece Amerikas Savienotajās Valstīs Oksana Markarova saka: “Mēs sirsnīgi pateicamies BGF valdei par prezidenta Zelenska un visas Ukrainas tautas nominēšanu 2022. gada balvai “Pasaules līderis mieram un drošībai”. Mēs to uztveram kā atzinību par izcilu drosmi un priekšzīmīgu vadību, ko mūsu valsts vadītājs, viņa valdība un militārpersonas demonstrē sarežģītajos un drosmīgajos laikos, kad Krievija neizprovocēti uzbrūk mūsu suverēnajai valstij. Mēs ļoti augstu vērtējam BGF valdes lēmumu atbalstīt un palīdzēt Ukrainas studentiem un uzskatām to par nozīmīgu ieguldījumu Ukrainas kā plaukstošas Eiropas demokrātijas nākotnē.”

Iepriekšējos gados balvas “Pasaules līderis mieram un drošībai” saņēmēji bija premjerministrs Šindzo Abe, kanclere Angela Merkele, ANO ģenerālsekretārs Bans Kimuns, prezidents Tomass Hendriks Ilvess, prezidents Sauli Niinisto, prezidente Vaira Vīķe-Freiberga, Eiropas komisijas prezidente Ursula fon der Leiena un Riksdāga priekšsēdētājs Andreass Norlens.