Izziņota Rīgas Konferences 2021 programma

Izziņota Rīgas Konferences 2021 programma

15. un 16. oktobrī norisināsies ikgadējais starptautiskās drošības un politikas forums Rīgas Konference 2021, pulcējot dalībniekus gan klātienē, gan attālināti. Šogad konferences publiku uzrunās arī ANO ģenerālsekretārs Antoniu Gutērrešs (António Guterres), kā arī diskusijās piedalīsies Igaunijas premjerministre Kaja Kallasa (Kaja Kallas) un Rumānijas prezidents Klauss Johannis (Klaus Iohannis). Konferencei sekot līdzi varēs tiešsaistē www.rigaconference.lv un citās platformās.

Kopš 2006. gada Rīgas Konference ir kļuvusi par vienu no nozīmīgākajiem drošības un ārpolitikas jautājumu forumiem Baltijas jūras reģionā. Konference sniedz iespēju iesaistītajām pusēm apzināt pašreizējās tendences un iesaistīties dialogā par globālajiem procesiem. Šogad tiks apspriestas tādas tēmas kā NATO 2030 dienaskārtība, ES Zaļais kurss, reģionālā un globālā drošība, datu drošība un daudzas citas. Paralēli konferencei tiek organizētas arī piecas atsevišķas diskusijas un Nākotnes līderu forums 2021.  Pilna konferences programma ir pieejama mājaslapā: https://www.rigaconference.lv/main-program/.

Rīgas Konferences formāts šogad ir piemērots atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 360 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai”, pasākumu organizējot atbilstoši “zaļajam” drošības līmenim – klātienē Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēkā piedalīsies tikai personas ar sadarbspējīgu Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu. Plašākai sabiedrībai būs iespēja tiešsaistē sekot līdzi konferences galvenajai programmai Rīgas konferences mājaslapā, Latvijas Transatlantiskās organizācijas Facebook un Youtube lapā, kā arī vairāku interneta platformu tiešraidē Latvijas un starptautiskajos medijos.

Konferenci organizē Latvijas Transatlantiskā organizācija sadarbībā ar Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas un Latvijas Republikas Aizsardzības ministriju. Konferences partnerorganizācijas ir NATO Publiskās diplomātijas nodaļa un Konrāda Adenauera fonds Baltijas valstīs. Konferenci atbalsta Microsoft, ASV vēstniecība Latvijā, Kanādas vēstniecība Latvijā, Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā, Gruzijas vēstniecība Latvijā, Swedbank, Turcijas vēstniecība Latvijā, Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā, Seal, Rīgas Dome, Visegrad Insight, Bostonas Globālais Forums un Oxford Analytica.

Rīgas Konferences atbalstītāji ir arī Narvesen, Caffeine, Pupuchi, Lauvas Tēja, RicBerry, Cannelle Bakery, Maple, BALTA, B’More, Askaneli Brothers, Amber Distribution, AUDI un Latvijas Nacionālā bibliotēka.

Informatīvo atbalstu konferencei ir apstiprinājusi Latvijas Televīzija, LETA, DELFI, IR, Postimees, The Lithuania Tribune, iPress, Spektr, New Eastern Europe, Youth Atlantic Treaty Association, The Norwegian Atlantic Comittee, Estonian Atlantic Treaty Association, Lithuanian Atlantic Treaty Association, Atlantsammenslutningen, un Hromadske International.