LATO ģenerālsekretāre Sigita Struberga piedalās diskusijā raidījumā “Divas Puslodes”

LATO ģenerālsekretāre Sigita Struberga piedalās diskusijā raidījumā “Divas Puslodes”

30. jūlijā Latvijas Transatlantiskās organizācijas ģenerālsekretāre Sigita Struberga piedalījās diskusijā raidījumā “Divas Puslodes”. Tajā tika apspriesti jautājumi par Lielbritānijas un Ķīnas attiecībām, Covid-19 pandēmijas jauno saslimšanas vilni Āzijā, kā arī par nerimstošajiem protestiem Krievijā.

Lielbritānijas un Ķīnas attiecības sabojājušās tiktāl, ka Lielbritānijas valdība oficiāli paziņojusi par atteikšanos no Ķīnas informācijas tehnoloģiju kompānijas „Huawei” iesaistes 5G mobilo sakaru infrastruktūras izveidē. Attiecības sašķobījās pēc tam, kad Londona asi kritizēja jauno Honkongas nacionālās drošības likumu, kas apdraud Honkongas autonomiju un tās pilsoņu tiesības. Tikmēr Āzija sācies jauns saslimšanas vilnis ar Covid-19.

Diskusijā uzmanība pievērsta arī protestiem Krievijā, kad aizvadītās nedēļas nogalē Habarovskas ielās iznāca nepieredzēti liels skaits protestētāju, kas izteica neapmierinātību ar Kremļa politiku. Ja sākumā Habarovskas iedzīvotāji protestēja pret gubernatora Sergeja Furgala aizturēšanu, tad tagad mītiņos arvien vairāk izskan saukļi, kas vērsti pret Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu.

Diskusiju iespējams noklausīties šeit: https://lr1.lsm.lv/lv/raksts/divas-puslodes/lielbritanijas-un-kinas-attiecibas.-jauns-covid-19-vilnis-azija..a132636/?fbclid=IwAR0t33nPH4tdfxbFqpRIub_VUS3SUASiwUybC-KBqBCXLIc8CkQ_VPhIO20