Eseju konkurss jauniešiem

Eseju konkurss jauniešiem

2018. gadā Latvijas Transatlantiskā organizācija sadarbībā ar Aizsardzības ministriju rīkoja eseju konkursu jauniešiem vecumā līdz 21 gadam, kur konkursa dalībnieki tika aicināti rakstīt savas pārdomas par diviem tematiem: “NATO nozīme manas valsts drošībā” un “Kāpēc ir svarīgi sargāt Latviju?”. Konkursa uzvarētāji viesojās Nacionālo bruņoto spēku Gaisa spēku aviācijas bāzē Lielvārdē, kur viņiem bija iespēja apskatīt helikopterus “Mi-17”, lidlauka ugunsdzēsības tehniku, kā arī tikties ar ASV karavīriem, kas jauniešus iepazīstināja ar savu ekipējumu un ieročiem. Tāpat jaunieši tikās ar Nacionālo bruņoto spēku Gaisa spēku aviācijas bāzes karavīriem, kuri mācīja jauniešus rīkoties ar pretgaisa raķešu simulācijas sistēmu.

Gaisa spēku aviācijas bāzi apmeklēja 1. vietas ieguvēja Viļānu vidusskolas skolniece Jeļizaveta Klimanova, 2.  vietas ieguvējs Rīgas Stradiņa universitātes students Germans Murins, kā arī 3.  vietas ieguvējs   – Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas skolnieks Tomass Stepiņš.

2017. gadā konkursa dalībnieki tika aicināti rakstīt savas pārdomas par diviem tematiem: “Kā es sargāju Latviju?” un “Mans stāsts sabiedroto karavīram par Latviju”. Konkursa uzvarētāji viesojās Nacionālo bruņoto spēku Gaisa spēku aviācijas bāzē Lielvārdē, kur viņiem bija iespēja apskatīt helikopterus “Mi-17” un ugunsdzēsības tehniku, ASV transporta helikopterus “BlackHawk” un “Chinook”, un kaujas helikopteru “Apache” kā arī tikties ar ASV karavīriem, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Gaisa spēku aviācijas bāzē Lielvārdē operācijas “Atlantic Resolve” ietvaros, un ar Nacionālo bruņoto spēku Gaisa spēku aviācijas bāzes karavīriem.

Gaisa spēku aviācijas bāzi apmeklēja 1. vietas ieguvēja Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas skolniece Linda Lielbriede, 2. vietas ieguvēji – Naujenes pamatskolas skolēns Dāvis Daniels Kursišs, Rugāju novada vidusskolas skolniece Eva Sprinģe un Rīgas Celtniecības vidusskolas audzēknis Mārtiņš Dubovskis, kā arī 3. vietas ieguvēja – Daugavpils Vienības pamatskolas skolniece Madara Stašāne.

 

Eseju konkurss pirmo reizi tika organizēts 2016. gadā, kurā jauniešiem bija jāraksta savas pārdomas par jautājumu “Latvijas drošība un aizsardzība – ikviena valsts patriota goda lieta: ko Latvijas drošības labā varu darīt es?”.