LATO interviju sērija #8: Trīs jūru iniciatīva

LATO interviju sērija #8: Trīs jūru iniciatīva

Trīs jūras iniciatīva ir reģionāla platforma 12 ES dalībvalstīs, kas atrodas starp 3 jūrām – Baltijas jūru, Melno jūru un Adrijas jūru. Platforma ir paredzēta sadarbības un investīciju veicināšanai Centrālajā un Austrumeiropā. Trīs jūras iniciatīva ir salīdzinoši jauns projekts, kas darbojas tikai dažus gadus. Polijas un Horvātijas prezidenti 2016. gadā nāca klajā ar politisku paziņojumu, un tas iegūst lielāku vilinājumu un atzinību nekā jebkad agrāk. Kāda ir šī iniciatīva? Kāpēc pieaug interese par Triju jūru iniciatīvu? Vai iniciatīva darbojas? Tie ir tikai daži no jautājumiem, kas jārisina šīs intervijas laikā.

 

Šajā mūsu podkāsta sērijā Gints Amoliņš, LTV ārzemju ziņu korespondents, un Vojcehs Pšibilskis, Vishegrad Insight galvenais redaktors, centīsies rast atbildes uz šiem jautājumiem.

Intervijas valoda: angļu

Šī intervija ir daļa no interviju sērijas, kas radīta ikgadējās Rīgas Konferences ietvaros, ko organizē Latvijas Transatlantiskā Organizācija, sadarbībā ar Latvijas Republikas Aizsardzības ministriju un Latvijas Republikas Ārlietu ministriju. Galvenais mērķis šīm intervijām ir turpināt diskusijas starp ikgadējām konferencēm. Šī epizode tapa sadarbībā ar Visegrad Insight un Konrāda Adenauera fondu Baltijas valstīs.