LATO interviju sērija #6: Jauniešu loma nākotnes veidošanā

LATO interviju sērija #6: Jauniešu loma nākotnes veidošanā


Tiek daudz runāts par to, ka jauniešu iesaiste un izglītošana ir būtiska nākotnes veidošanā, tāpēc arvien vairāk institūcijas cenšas ieviest jauniešu perspektīvu. Ja tiek runāts ne tikai vietējā, bet arī starptautiskā mērogā, vairākas organizācijas piedāvā dažādas programmas arī jauniešiem, piemēram, ANO jauniešu delegātu programma, NATO jauniešu programma, Eiropas Savienības dažādas iniciatīvas, kā ES Jaunatnes dialogs. Latvijā viens no lielākajiem šāda veida jauniešu iesaistes projektiem ir Jauniešu Saeima. Un tomēr, vai jaunieši jūt, ka viņu viedoklis tiek novērtēts, ņemts vērā, ka ar savu rīcību viņi var kaut ko panākt? Vai šāda veida projekti un programmas ir vairāk domāti, lai izglītotu jauniešus vai lai sniegtu viņiem platformu kaut kā ietekmēt, piemēram, politikas veidošanas procesus? Kas varētu tikt darīts citādi? Kāda ir patiesā jauniešu motivācija būt sociāli un politiski aktīviem?

Šajā mūsu podkāsta sērijā Elīna Smetaņina, Rīgas Stradiņa universitātes starptautisko attiecību studente, kopā ar Natāliju Knipši, Latvijas jauniešu pārstāvi ANO un Selmu Levrenci, cilvēktiesību un vides aktīvisti, jauniešu organizācijas “Protests” priekšsēdētāju, centīsies rast atbildes uz šiem jautājumiem.


Intervijas valoda: angļu

Šī diskusija ir daļa no interviju sērijas, kas radīta ikgadējās Rīgas Konferences ietvaros, ko organizē Latvijas Transatlantiskā Organizācija, sadarbībā ar Latvijas Republikas Aizsardzības ministriju un Latvijas Republikas Ārlietu ministriju. Tieši šī sērija ir veltīta Rīgas Konferences Nākotnes Līderu forumam, kas ir ikgadējs pasākums, kas pulcē jaunos līderus, kas ir ieinteresēti drošības, aizsardzības un transatlantiskajos jautājumos. Galvenais mērķis šīm intervijām ir turpināt diskusijas starp ikgadējām konferencēm.