LATO interviju sērija #4: Krievija – dzīvojot pati savu stāstu

LATO interviju sērija #4: Krievija – dzīvojot pati savu stāstu


Jau kopš negaidītās 2014. gada Ukrainai piederošās Krimas pussalas aneksijas, Krievijas nākotne un tās līdera Vladimira Putina rīcība nemainīgi bijuši aktuāli temati starptautiskajā kopienā. Kaut gan sākotnēji Rietumvalstu līderi cerēja uz tās attīstību plaukstošas un pilnvērtīgas demokrātijas virzienā, Krievija atkal un atkal ir spējusi pierādīt pretējo. Tas, protams, raisa jautājumu – kāpēc Krievija tā dara? Vai šāda Krievijas politika ir racionāla? Kā Krievijas skatās uz Eiropu?  Kāpēc Krievija tik ļoti fokusējās tieši uz Ukrainu un vai esošajam konfliktam ir reālas iespējas izvērsties karā? Vai Krievijas varas elite un tās dzīvesveids vienmēr paliks nemainīgs? Šie ir tikai daži no jautājumiem, kuri tiks izskatīti šīs intervijas ietvaros.

Šajā mūsu podkāsta sērijā Andrejs Makarčevs, Tartu Universitātes Johana Skīta Politikas studiju institūta viesprofesors ar plašu pieredzi Krievijas ārpolitikā un starptautiskās drošības jautājumos, kopā ar Alekseju Grigorjevu, bijušo žurnālistu, literatūrzinātnieku un Latvijas Augstākās Padomes politiķi, centīsies rast atbildes uz šiem jautājumiem.

Intervijas valoda: angļu

Šī intervija ir daļa no interviju sērijas, kas radīta ikgadējās Rīgas Konferences ietvaros, ko organizē Latvijas Transatlantiskā Organizācija, sadarbībā ar Latvijas Republikas Aizsardzības ministriju un Latvijas Republikas Ārlietu ministriju. Galvenais mērķis šīm intervijām ir turpināt diskusijas starp ikgadējām konferencēm.