LATO valdes loceklis Juris Ulmanis: nav pieļaujama aizsardzības budžeta samazināšana par labu cīņai ar koronavīrusu

LATO valdes loceklis Juris Ulmanis: nav pieļaujama aizsardzības budžeta samazināšana par labu cīņai ar koronavīrusu

“Kaut šobrīd politiskajā un mediju dienaskārtībā Covid-19 ieņēmis galveno vietu, nav pieļaujams, ka šajā ārkārtas situācijā atsevišķi politiķi cīņā pret Covid-19 gatavi “mest” arī Latvijas aizsardzības budžetu, aizmirstot, ka bruņotie spēki ir sabiedriskās drošības mugurkauls gan militārās, gan civilās krīzēs,” tā savā komentārā portālam “Delfi.lv” uzsver Latvijas Transatlantiskās organizācijas valdes loceklis, Zemessardzes atbalsta fonda “Zemessargam.lv” dibinātājs un  Zemessardzes virsleitnants Juris Ulmanis.

“Esam NATO dalībvalsts un varam rēķināties ar alianses atbalstu grūtos brīžos. To nupat kārtējo reizi apliecināja NATO, īpaši aicinot veselības nozares krīzi nepadarīt par drošības krīzi. Nesenā alianses dalībvalstīs veiktajā aptaujā vairums iedzīvotāju atzinuši, ka valstu dalība NATO mazina iespēju, ka kāda agresora valsts pret tām veic militāru uzbrukumu. Latvijā šim apgalvojumam piekrita 73% respondentu. Tas ir pārliecinošs signāls, ka mums jāturpina ievērot savus solījumus aliansei, arī tos, kuri attiecas uz finansējuma apjomu bruņotajiem spēkiem”, uzsver Juris Ulmanis.

Pilno rakstu iespējams izlasīt šeit:

https://www.sargs.lv/lv/viedoklis/2020-04-06/julmanis-nav-pielaujama-aizsardzibas-budzeta-samazinasana-par-labu-cinai-ar?fbclid=IwAR0Byi0aAZsPOA-Y_MYC_8YyUbUU0bKH6wF89VZfFnrwkkckKip_csRALNU

Foto: Armīns Janiks/Aizsardzības ministrija