LATO interviju sērija #2: ES – ASV attiecības. Kas būs tālāk?

LATO interviju sērija #2: ES – ASV attiecības. Kas būs tālāk?

Diskusijas par ES un ASV attiecību nākotni pēdējo gadu laikā ir kļuvušas aizvien būtiskākas. Lai gan pie varas ir nākusi jauna ASV administrācija, daži jautājumi par nākotni nav mainījušies. Kādā stadijā šobrīd atrodas ES – ASV attiecības? Vai ir pamats uzskatam, ka ASV iekšienē pastāv vienota izpratne pret to sabiedrotajiem Eiropas Savienībā? Kā Žuzepa Borela vizīte Krievijā tika uztverta otrpus Atlantijas okeānam? Vai vēlme pēc stratēģiskas autonomijas ietekmē ES – ASV attiecības tādā pašā veidā kā “Amerika Vispirms” (America First)? Vai ES militārā autonomija ir dzīvotspējīgs variants? Tie ir tikai daži no jautājumiem, kuri aplūkoti šajā intervijā.
Intervijā Stenlijs Slouns (Stanley Sloan), viens no Amerikas vadošajiem ekspertiem ES un ASV attiecību jautājumos, kā arī Atlantic Community Initiative dibinātājs un direktors, un Anna Ūdre, Latvijas Televīzijas žurnāliste un ārzemju ziņu redaktore, meklēs atbildes uz šiem izaicinošajiem jautājumiem.

Šī intervija ir daļa no interviju sērijas, kas radīta ikgadējās Rīgas Konferences ietvaros, ko organizē Latvijas Transatlantiskā Organizācija, sadarbībā ar Latvijas Republikas Aizsardzības ministriju un Latvijas Republikas Ārlietu ministriju. Galvenais mērķis šīm intervijām ir turpināt diskusijas starp ikgadējām konferencēm.