Atskats uz paneļdiskusiju “vai Baltkrievija ir pazudusi rietumiem?”

Atskats uz paneļdiskusiju “vai Baltkrievija ir pazudusi rietumiem?”

  1. janvārī YATA Latvia uzsāka ļoti aktīvu gadu, organizējot diskusiju par Baltkrievijas un pārējās pasaules nākotnes attiecībām ar zīmīgu nosaukumu: “Vai Baltkrievija Rietumiem ir zudusi?”.

Ņemot vērā mūsdienu ģeopolitisko kārtību un aktuālos jautājumus, temati par Baltkrieviju nav primārie dienaskārtībā, bet tajā pašā laikā tie nav zaudējuši savu aktualitāti. Uzaicinātie eksperti kopīgi centās analizēt nākotnes iespējas un ceļus, ko Baltkrievija var izvēlēties, lai kļūtu par drošu, demokrātisku un neatkarīgu valsti. Lai gan mēs varam turpināt diskutēt par šiem jautājumiem, visi paneļdiskusijas dalībnieki bija vienisprātis, ka Baltkrievijas nākotne ir atkarīga no tās iedzīvotājiem, un mums ir jāatrod veids, kā atbalstīt demokrātiskās Baltkrievijas iedzīvotāju kustības valstī un arī ārpus tās.

Jautājumu par Baltkrievijas nākotni apsprieda zinošu ekspertu grupa:

  • H.E. Einārs Semanis, Latvijas vēstniecības Baltkrievijā ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks ar rezidenci Latvijā.
  • Margo Vorykhava, Svetlanas Tihanovskas padomniece jaunatnes politikas un studentu jautājumos, kā arī Baltkrievijas Nacionālās jaunatnes padomes RADA priekšsēdētāja.
  • Aleksandrs Mironovs, jaunatnes aktīvists, YATA Latvia biedrs
  • Moderators Dmytro Filonenko, YATA Ukraine viceprezidents.

 

Diskusijas ierakstu varat atrast šeit.

YATA Latvia vēlas pateikties visiem mūsu klausītājiem, partneriem un ekspertiem par jūsu ieguldījumu drošas un Liberālas pasaules veidošanā!